Wielkopolska w pigułce – jeziora i inne atrakcje

Wielkopolska jest to kraina historyczno-geograficzna, która ze względu na obfitość jezior, lasów oraz zabytków historycznych, jest świetnym miejscem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Poniżej podpowiadamy jakie atrakcje w Wielkopolsce może wybrać rodzina z dziećmi.

Wielkopolskie Jeziora

Kraina ta słynie przede wszystkim z dużej ilości jezior, pośród których każda rodzina znajdzie coś dla siebie. Jeziora w Wielkopolsce oferują nam atrakcje takie jak: pływanie kajakami i rowerkami wodnymi, wędkowanie czy plaże, na których można po prostu wypoczywać. Godna polecenia jest Plaża Łazienki w Zbąszyniu, gdzie znajdziemy atrakcje typu zjeżdżalnia, plac zabaw dla dzieci oraz różnorodne punty gastronomiczne. Inne zbiorniki, które warto odwiedzić to Jeziora Maltańskie ( w pobliżu, którego znajdziemy stok saneczkowy i narciarski), Rusałka, Swarzędzkie czy Chrzypskie.

Atrakcje w Wielkopolsce

Poza jeziorami Wielkopolska oferuje również wiele innych atrakcji przyrodniczych i historycznych dla rodzin z maluchami. Każde dziecko na pewno będzie zadowolone z wizyty z jednym z dwóch poznańskich ogrodów zoologicznych, na małych botaników czeka również największa w Polsce palmiarnia w Poznaniu.
Dla rodzin interesujących się historią obowiązkowym punktem jest zwiedzanie Gniezna oraz udanie się na spacer Traktem Królewskim w tym właśnie mieście. Dużą atrakcją może być też Skansen Miniatur w Pobiedziskach oraz wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania.

A są to tylko niektóre z wielkopolskich atrakcji. Pamiętajmy, Wielkopolska z dzieckiem wcale nie musi być nudna!